Oil filled flanged bronze bush BNZF10-14-18-2-12
Part number : BNZF10-14-18-2-12
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF10-14-18-2-12 Generic has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 14 mm and a length of 12 mm. It is manufactured in .
  50+ parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 61800-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 61800-2RS
Oil filled plain bronze bush - BNZ10-14-20 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ10-14-20
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    14  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    7  G
  • FLANGE THICKNESS
    2  MM
Description