Oil filled flanged bronze bush BNZF10-14-18-1-4
Part number : BNZF10-14-18-1-4
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF10-14-18-1-4 Generic has an inside diameter of 10 mm, an outside diameter of 14 mm and a length of 4 mm. It is manufactured in .
  49 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end TSF - TSF010-C GEN
ROD END TSF TSF010-C
Oil filled plain bronze bush - BNZ10-13-25 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ10-13-25
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    10  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    14  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • TYPE
    BNZF
  • WEIGHT
    4  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    18  MM
  • FLANGE THICKNESS
    1  MM
  • PACKAGING
    1
Description