Oil filled flanged bronze bush BFMG40-46-56-5-25
Part number : BFMG40-46-56-5-25
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BFMG40-46-56-5-25 Generic has an inside diameter of 40 mm, an outside diameter of 46 mm and a length of 25 mm. It is manufactured in .
  Arrive dans 5 jours (2 days ago )
Need help or advice?
SIMILAR REFERENCE IN STOCK
Oil filled flanged bronze bush - AL404640 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH AL404640
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    46  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • TYPE
    BFMG
  • WEIGHT
    71  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    56  MM
  • FLANGE THICKNESS
    5  MM
Description