Oil filled plain bronze bush BNZ40-46-25
Part number : BNZ40-46-25
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ40-46-25 Generic has an inside diameter of 40 mm, an outside diameter of 46 mm and a length of 25 mm. It is manufactured in .
  7 parts in stock (10 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Needle roller bearing - NK2920 GEN
NEEDLE ROLLER BEARING NK2920
Oil filled flanged bronze bush - BFMG40-46-56-5-25 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BFMG40-46-56-5-25
  • INSIDE DIAMETER
    40  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    46  MM
  • THICKNESS
    25  MM
  • WEIGHT
    70  G
Description