Oil filled flanged bronze bush BFMF16-22-28-3-32
Part number : BFMF16-22-28-3-32
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BFMF16-22-28-3-32 Generic has an inside diameter of 16 mm, an outside diameter of 22 mm and a length of 32 mm. It is manufactured in .
  23 parts in stock (3 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Threadlocker - FREIN-FILET-BLEU-243-10ML-LOCTITE LOCTITE
THREADLOCKER FREIN-FILET-BLEU-243-10ML-LOCTITE
Oil filled plain bronze bush - BNZ16-22-20 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ16-22-20
  • INSIDE DIAMETER
    16  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    32  MM
  • TYPE
    BFMF
  • WEIGHT
    43  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    28  MM
    1
  • STANDARD
    No standard
Description