Oil filled plain bronze bush BNZ16-22-20
Part number : BNZ16-22-20
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ16-22-20 Generic has an inside diameter of 16 mm, an outside diameter of 22 mm and a length of 20 mm. It is manufactured in .
  32 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6204-2RSH-C3-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6204-2RSH-C3-SKF
Oil filled plain bronze bush - BNZ16-22-16 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ16-22-16
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • WEIGHT
    24  G
Description