Oil filled flanged bronze bush AL25-32-20
Part number : AL25-32-20
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference AL25-32-20 Generic has an inside diameter of 25 mm, an outside diameter of 32 mm and a length of 20 mm. It is manufactured in .
  11 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end TSM - MSL-M16-C-DUNLOP DUNLOP
ROD END TSM MSL-M16-C-DUNLOP
Oil filled flanged bronze bush - BFAI25.400-31.750-44.450-3.175-25.400 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BFAI25.400-31.750-44.450-3.175-25.400
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    20  MM
  • TYPE
    BFMG
  • WEIGHT
    50  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    39  MM
  • FLANGE THICKNESS
    3.5  MM
Description