Oil filled flanged bronze bush AL15-19-16
Part number : AL15-19-16
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference AL15-19-16 Generic has an inside diameter of 15 mm, an outside diameter of 19 mm and a length of 16 mm. It is manufactured in .
  8 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - MR148-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING MR148-2RS
Oil filled flanged bronze bush - BNZF15-20-24-2.500-12 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF15-20-24-2.500-12
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    19  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • TYPE
    BFMG
  • WEIGHT
    15  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    25  MM
  • FLANGE THICKNESS
    3  MM
  • PACKAGING
    1
Description