Oil filled flanged bronze bush BNZF15-20-24-2.500-12
Part number : BNZF15-20-24-2.500-12
GEN
Description
The Oil Filled Flanged Bronze Bush known by the reference BNZF15-20-24-2.500-12 Generic has an inside diameter of 15 mm, an outside diameter of 20 mm and a length of 12 mm. It is manufactured in .
  20 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6002-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6002-2RS
Oil filled flanged bronze bush - BNZF15-20-24-2.5-30 GEN
OIL FILLED FLANGED BRONZE BUSH BNZF15-20-24-2.5-30
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    20  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    13  G
  • OUTSIDE DIAMETER OF FLANGE
    24  MM
  • FLANGE THICKNESS
    2.5  MM
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description