Oil filled plain bronze bush BNZ80-90-35
Part number : BNZ80-90-35
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ80-90-35 Generic has an inside diameter of 80 mm, an outside diameter of 90 mm and a length of 35 mm. It is manufactured in .
  5 parts in stock (10 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end TPN - GF25-DO-DURBAL DURBAL
ROD END TPN GF25-DO-DURBAL
Oil filled plain bronze bush - AS8090100 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH AS8090100
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    80  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    90  MM
  • THICKNESS
    35  MM
  • TYPE
    BNZ
  • WEIGHT
    344  G
  • PACKAGING
    1
Description