Oil filled plain bronze bush AS8090100
Part number : AS8090100
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference AS8090100 Generic has an inside diameter of 80 mm, an outside diameter of 90 mm and a length of 100 mm. It is manufactured in .
  8 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - DC-50X72X10-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL DC-50X72X10-NBR
Thrust washer - AS90120-IKO IKO
THRUST WASHER AS90120-IKO
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    80  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    90  MM
  • THICKNESS
    100  MM
  • TYPE
    BMS
  • WEIGHT
    850  G
  • PACKAGING
    1
Description