Oil filled plain bronze bush BNZ25-35-40
Part number : BNZ25-35-40
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ25-35-40 Generic has an inside diameter of 25 mm, an outside diameter of 35 mm and a length of 40 mm. It is manufactured in .
  31 parts in stock (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Tapered roller bearing - 30209-SKF SKF
TAPERED ROLLER BEARING 30209-SKF
Oil filled plain bronze bush - BNZ25-35-50 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ25-35-50
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    40  MM
  • WEIGHT
    109  G
Description