Oil filled plain bronze bush BNZ22-26-40
Part number : BNZ22-26-40
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ22-26-40 Generic has an inside diameter of 22 mm, an outside diameter of 26 mm and a length of 40 mm. It is manufactured in .
  44 parts in stock (1 day ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end TSF - TSF008-C GEN
ROD END TSF TSF008-C
Oil filled plain bronze bush - BNZ22-26-30 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ22-26-30
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    26  MM
  • THICKNESS
    40  MM
  • TYPE
    BNZ
  • WEIGHT
    40  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description