Oil filled plain bronze bush BNZ20-28-40
Part number : BNZ20-28-40
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ20-28-40 Generic has an inside diameter of 20 mm, an outside diameter of 28 mm and a length of 40 mm. It is manufactured in .
  4 parts in stock (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 61901-2RS GEN
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 61901-2RS
Oil filled plain bronze bush - BNZ20-26-40 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ20-26-40
  • OUTSIDE DIAMETER
    28  MM
  • THICKNESS
    40  MM
  • WEIGHT
    82  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description