Oil filled plain bronze bush BNZ16-22-12
Part number : BNZ16-22-12
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ16-22-12 Generic has an inside diameter of 16 mm, an outside diameter of 22 mm and a length of 12 mm. It is manufactured in .
  31 parts in stock (3 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled plain bronze bush - BNZ16-24-20 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ16-24-20
Rotary shaft seal - CD-8X12X3-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL CD-8X12X3-NBR
  • OUTSIDE DIAMETER
    22  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    16  G
Description