Oil filled plain bronze bush BNZ16-20-12
Part number : BNZ16-20-12
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ16-20-12 Generic has an inside diameter of 16 mm, an outside diameter of 20 mm and a length of 12 mm. It is manufactured in .
  11 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
External circlip - CIRCLIP-EXT-16 GEN
EXTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-EXT-16
Grease - LGMT2-35G-SKF SKF
GREASE LGMT2-35G-SKF
  • OUTSIDE DIAMETER
    20  MM
  • THICKNESS
    12  MM
  • WEIGHT
    9  G
Description