Oil filled plain bronze bush BNZ14-20-16
Part number : BNZ14-20-16
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ14-20-16 Generic has an inside diameter of 14 mm, an outside diameter of 20 mm and a length of 16 mm. It is manufactured in .
  8 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled plain bronze bush - BNZ14-20-15 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ14-20-15
Rotary shaft seal - CD-14X20X3-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL CD-14X20X3-NBR
  • OUTSIDE DIAMETER
    20  MM
  • THICKNESS
    16  MM
  • WEIGHT
    19  G
Description