Oil filled plain bronze bush BNZ12014090BG1
Part number : BNZ12014090BG1
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ12014090BG1 Generic has an inside diameter of 120 mm, an outside diameter of 140 mm and a length of 90 mm. It is manufactured in .
  9 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OA-120X140X12-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-120X140X12-FPM
Oil filled plain bronze bush - BNZ70-80-90 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ70-80-90
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    120  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    140  MM
  • THICKNESS
    90  MM
  • TYPE
    BNZBG1
  • WEIGHT
    2376  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description