Oil filled plain bronze bush BNZ12-17-24
Part number : BNZ12-17-24
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ12-17-24 Generic has an inside diameter of 12 mm, an outside diameter of 17 mm and a length of 24 mm. It is manufactured in .
  3 parts in stock (2 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6201-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6201-2RSH-SKF
Oil filled plain bronze bush - BNZ12-16-23 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ12-16-23
  • OUTSIDE DIAMETER
    17  MM
  • THICKNESS
    24  MM
  • WEIGHT
    17  G
Description