Oil filled plain bronze bush BNZ12-16-23
Part number : BNZ12-16-23
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ12-16-23 Generic has an inside diameter of 12 mm, an outside diameter of 16 mm and a length of 23 mm. It is manufactured in .
  5 parts in stock (16 hours ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled plain bronze bush - BNZ12-16-20 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ12-16-20
Rotary shaft seal - OA-12X24X7-FPMSS GEN
ROTARY SHAFT SEAL OA-12X24X7-FPMSS
  • OUTSIDE DIAMETER
    16  MM
  • THICKNESS
    23  MM
  • WEIGHT
    12  G
Description