Oil filled plain bronze bush BMS75-85-100
Part number : BMS75-85-100
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BMS75-85-100 Generic has an inside diameter of 75 mm, an outside diameter of 85 mm and a length of 100 mm. It is manufactured in .
  7 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-48X72X12-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-48X72X12-NBR
Oil filled plain bronze bush - AS557070 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH AS557070
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    75  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    85  MM
  • THICKNESS
    100  MM
  • TYPE
    BMS
  • WEIGHT
    780  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description