Oil filled plain bronze bush BMS15-20-30
Part number : BMS15-20-30
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BMS15-20-30 Generic has an inside diameter of 15 mm, an outside diameter of 20 mm and a length of 30 mm. It is manufactured in .
  9 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled plain bronze bush - BNZ15-25-18 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ15-25-18
Needle roller bearing - RNAF284016-IKO IKO
NEEDLE ROLLER BEARING RNAF284016-IKO
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    15  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    20  MM
  • THICKNESS
    30  MM
  • TYPE
    BMS
  • WEIGHT
    26  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description