Oil filled plain bronze bush BMG38-44-45
Part number : BMG38-44-45
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BMG38-44-45 Generic has an inside diameter of 38 mm, an outside diameter of 44 mm and a length of 45 mm. It is manufactured in .
  12 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6204-2RSH-SKF SKF
Waterproof
DEEP GROOVE BALL BEARING 6204-2RSH-SKF
Oil filled plain bronze bush - BNZ50-54-45 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ50-54-45
  • INSIDE DIAMETER
    38  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    44  MM
  • THICKNESS
    45  MM
  • WEIGHT
    116  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description