Oil filled plain bronze bush BNZ50-54-45
Part number : BNZ50-54-45
GEN
Description
The Oil Filled Plain Bronze Bush known by the reference BNZ50-54-45 Generic has an inside diameter of 50 mm, an outside diameter of 54 mm and a length of 45 mm. It is manufactured in .
  24 parts in stock (16 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end DIN - AS016 GEN
ROD END DIN AS016
Oil filled plain bronze bush - BNZ30-33-45 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ30-33-45
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    50  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    54  MM
  • THICKNESS
    45  MM
  • TYPE
    BNZ
  • WEIGHT
    102  G
  • PACKAGING
    1
Description