Wiper seal RSU-37X45X4-NBR90
Part number : RSU-37X45X4-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSU-37X45X4-NBR90  has an inner diameter of 37 mm, an outer diameter of 45 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  8 parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust washer - AS1528-IKO IKO
THRUST WASHER AS1528-IKO
Deep groove ball bearing - I133464RRS-PFI PFI
DEEP GROOVE BALL BEARING I133464RRS-PFI
  • INSIDE DIAMETER
    37  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    45  MM
  • THICKNESS
    4  MM
    RSU
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    4  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description