Wiper seal RSP-32X40X5-NBR90
Part number : RSP-32X40X5-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSP-32X40X5-NBR90  has an inner diameter of 32 mm, an outer diameter of 40 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    32  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    40  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RSP
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    5  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description