Wiper seal RSE-85X93X4-7-NBR90
Part number : RSE-85X93X4-7-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSE-85X93X4-7-NBR90  has an inner diameter of 85 mm, an outer diameter of 93 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  2 parts in stock (16 hours ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Hydraulic seal - UTSL-85X93X8-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL UTSL-85X93X8-PU94
Threadlocker - FREIN-FILET-BLEU-243-10ML-LOCTITE LOCTITE
THREADLOCKER FREIN-FILET-BLEU-243-10ML-LOCTITE
Lock nut - GTN060 GEN
LOCK NUT GTN060
  • INSIDE DIAMETER
    85  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    93  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    8  G
Description