Wiper seal RSE-24X32X4-7-NBR90
Part number : RSE-24X32X4-7-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RSE-24X32X4-7-NBR90  has an inner diameter of 24 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 4 mm. It is made of NBR.
  23 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6002-ZZ GEN
Dust-tight
DEEP GROOVE BALL BEARING 6002-ZZ
Thrust washer - AS2542-INA INA
THRUST WASHER AS2542-INA
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    24  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    4  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RSE
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    2  G
  • PACKAGING
    1
Description