Wiper seal RIA-63X72X7-10-NBR90
Part number : RIA-63X72X7-10-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-63X72X7-10-NBR90  has an inner diameter of 63 mm, an outer diameter of 72 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  9 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Wiper seal - RIA-90X100X5-7-NBR90 GEN
WIPER SEAL RIA-90X100X5-7-NBR90
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    63  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    72  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RIA
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    21  G
  • PACKAGING
    1
Description