Wiper seal RIA-45X60X7-10-NBR90
Part number : RIA-45X60X7-10-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-45X60X7-10-NBR90  has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 60 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6206 GEN
DEEP GROOVE BALL BEARING 6206
Oil filled plain bronze bush - BNZ45-55-60 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ45-55-60
Hydraulic seal - US-45X55X10-PU94 GEN
HYDRAULIC SEAL US-45X55X10-PU94
  • OUTSIDE DIAMETER
    60  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • WEIGHT
    22  G
Description