Wiper seal RIA-45X57X7-10-NBR90
Part number : RIA-45X57X7-10-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-45X57X7-10-NBR90  has an inner diameter of 45 mm, an outer diameter of 57 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (8 hours ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Thrust washer - AS5578 GEN
THRUST WASHER AS5578
Threadlocker - 270-10ML-LOCTITE LOCTITE
THREADLOCKER 270-10ML-LOCTITE
  • OUTSIDE DIAMETER
    57  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • WEIGHT
    17  G
Description