Wiper seal RIA-30X45X5-8-FPM90
Part number : RIA-30X45X5-8-FPM90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-30X45X5-8-FPM90  has an inner diameter of 30 mm, an outer diameter of 45 mm and a thickness of 5 mm. It is made of FPM.
  1 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    30  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    45  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    FPM
  • TYPE
    RIA
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    16  G
  • PACKAGING
    1
Description