Wiper seal RIA-26X32X5-NBR90
Part number : RIA-26X32X5-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-26X32X5-NBR90  has an inner diameter of 26 mm, an outer diameter of 35 mm and a thickness of 5 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Yoke type track roller - NATR8 GEN
YOKE TYPE TRACK ROLLER NATR8
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    26  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RIA
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    7  G
  • PACKAGING
    1
Description