Wiper seal RIA-25X35X7-NBR
Part number : RIA-25X35X7-NBR
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-25X35X7-NBR  has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 35 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  20 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Wiper seal - RIN-25X35X7-NBR90 GEN
WIPER SEAL RIN-25X35X7-NBR90
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RIA
  • WEIGHT
    9  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description