Wiper seal RIA-22X32X7-NBR90
Part number : RIA-22X32X7-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-22X32X7-NBR90  has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6205-2Z-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6205-2Z-SKF
Lock nut - KM4-SKF SKF
LOCK NUT KM4-SKF
O-Ring seal - OR-58X3-NBR70 GEN
O-RING SEAL OR-58X3-NBR70
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RIA
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    8  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description