Wiper seal RIA-22X32X7-10-PU94
Part number : RIA-22X32X7-10-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-22X32X7-10-PU94  has an inner diameter of 22 mm, an outer diameter of 32 mm and a thickness of 7 mm. It is made of PU.
  3 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end GE - GE20-ES-2RS GEN
Waterproof
ROD END GE GE20-ES-2RS
Rotary shaft seal - OAS-22X32X8-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-22X32X8-FPM
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    22  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    32  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    RIA
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    8  G
  • PACKAGING
    1
Description