Wiper seal RIA-20X26X3.50-5-NBR90
Part number : RIA-20X26X3.50-5-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-20X26X3.50-5-NBR90  has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 26 mm and a thickness of 3.5 mm. It is made of NBR.
  4 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Oil filled plain bronze bush - BNZ20-24-24 GEN
OIL FILLED PLAIN BRONZE BUSH BNZ20-24-24
Grease - ARCANOL-MULTI2-20G-SCHAEFFLER SCHAEFFLER
GREASE ARCANOL-MULTI2-20G-SCHAEFFLER
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    26  MM
  • THICKNESS
    3.5  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RIA
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
Description