Wiper seal RIA-14X21X3-4-NBR90
Part number : RIA-14X21X3-4-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-14X21X3-4-NBR90  has an inner diameter of 14 mm, an outer diameter of 21 mm and a thickness of 3 mm. It is made of NBR.
  50+ parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6304-C3-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6304-C3-SKF
Rotary shaft seal - CD-14X21X3-NBR GEN
ROTARY SHAFT SEAL CD-14X21X3-NBR
  • INSIDE DIAMETER
    14  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    21  MM
  • THICKNESS
    3  MM
  • WEIGHT
    2  G
Description