Wiper seal RIA-135X145X7-10-NBR90
Part number : RIA-135X145X7-10-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-135X145X7-10-NBR90  has an inner diameter of 135 mm, an outer diameter of 145 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  9 parts in stock (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    135  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    145  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RIA
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    44  G
  • PACKAGING
    1
Description