Wiper seal RIA-115X125X7-10-NBR90
Part number : RIA-115X125X7-10-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RIA-115X125X7-10-NBR90  has an inner diameter of 115 mm, an outer diameter of 125 mm and a thickness of 7 mm. It is made of NBR.
  7 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    115  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    125  MM
  • THICKNESS
    7  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RIA
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    46  G
  • PACKAGING
    1
Description