Wiper seal RDE-28X36X4.50-5.80-PU94
Part number : RDE-28X36X4.50-5.80-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RDE-28X36X4.50-5.80-PU94  has an inner diameter of 28 mm, an outer diameter of 36 mm and a thickness of 4.5 mm. It is made of PU.
  4 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Ball - BA-10-INOX GEN
BALL BA-10-INOX
10 10
Anti-vibration mount PM - PM1510-5 GEN
ANTI-VIBRATION MOUNT PM PM1510-5
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    28  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    36  MM
  • THICKNESS
    4.5  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    RDE
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    4  G
  • PACKAGING
    1
Description