Wiper seal RDE-25X35X6-8-NBR90
Part number : RDE-25X35X6-8-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RDE-25X35X6-8-NBR90  has an inner diameter of 25 mm, an outer diameter of 35 mm and a thickness of 6 mm. It is made of NBR.
  6 parts in stock (4 days ago )
  • INSIDE DIAMETER
    25  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    35  MM
  • THICKNESS
    6  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    3  G
  • PACKAGING
    1
Description