Wiper seal RAK-95X110X8-PU94
Part number : RAK-95X110X8-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RAK-95X110X8-PU94  has an inner diameter of 95 mm, an outer diameter of 110 mm and a thickness of 8 mm. It is made of PU.
  5 parts in stock (4 days ago )
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Housed bearing - 2 bolts - UCFL205-SNR SNR
HOUSED BEARING - 2 BOLTS UCFL205-SNR
  • INSIDE DIAMETER
    95  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    110  MM
  • THICKNESS
    8  MM
  • MATERIAL
    PU
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    10  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description