Wiper seal RAK-63.50X76.20X7.93-0-PU94
Part number : RAK-63.50X76.20X7.93-0-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RAK-63.50X76.20X7.93-0-PU94  has an inner diameter of 63.5 mm, an outer diameter of 76.2 mm and a thickness of 7.93 mm. It is made of PU.
  16 parts in stock (4 days ago )
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rod end SQ - SQ06-C-RS GEN
Waterproof
ROD END SQ SQ06-C-RS
6 6
Thrust washer - MB24 GEN
THRUST WASHER MB24
  • INSIDE DIAMETER
    63.5  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    76.2  MM
  • THICKNESS
    7.93  MM
  • WEIGHT
    2  G
Description