Wiper seal RAK-38X50X7.50-0-PU94
Part number : RAK-38X50X7.50-0-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RAK-38X50X7.50-0-PU94  has an inner diameter of 38 mm, an outer diameter of 50 mm and a thickness of 7.5 mm. It is made of PU.
  2 parts in stock (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
logo_delivery Last departure in
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
PAP bush - PAP3840-P10 GEN
PAP BUSH PAP3840-P10
Raw edge cogged v-belt - BX35-CONTITECH CONTITECH
RAW EDGE COGGED V-BELT BX35-CONTITECH
  • INSIDE DIAMETER
    38  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    50  MM
  • THICKNESS
    7.5  MM
  • MATERIAL
    PU
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    14  G
  • PACKAGING
    1
Description