Wiper seal RAK-38.10X57.15X9.52-0-PU94
Part number : RAK-38.10X57.15X9.52-0-PU94
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RAK-38.10X57.15X9.52-0-PU94  has an inner diameter of 38.1 mm, an outer diameter of 57.15 mm and a thickness of 9.52 mm. It is made of PU.
  9 parts in stock (22 hours ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Wiper seal - RAK-50.800X68.280X9.530-PU94 GEN
WIPER SEAL RAK-50.800X68.280X9.530-PU94
V-Belt Wrapped - SPB3250 GEN
V-BELT WRAPPED SPB3250
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    38.1  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    57.15  MM
  • THICKNESS
    9.52  MM
  • MATERIAL
    PU
  • TYPE
    RAK
  • HARDNESS
    94  S
  • WEIGHT
    30  G
  • PACKAGING
    1
Description