Wiper seal RAK-25.400X36.530X6.350-NBR90
Part number : RAK-25.400X36.530X6.350-NBR90
GEN
Description
The Wiper Seal with the reference RAK-25.400X36.530X6.350-NBR90  has an inner diameter of 25.4 mm, an outer diameter of 36.53 mm and a thickness of 6.35 mm. It is made of NBR.
  8 to 10 days (4 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6204-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6204-SKF
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    25.4  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    36.53  MM
  • THICKNESS
    6.35  MM
  • MATERIAL
    NBR
  • TYPE
    RAK
  • HARDNESS
    90  S
  • WEIGHT
    7  G
  • PACKAGING
  • STANDARD
    No standard
Description