Sealing washer RDL-20X26X2-FIBRE
Part number : RDL-20X26X2-FIBRE
GEN
Description
The Sealing Washer with the reference RDL-20X26X2-FIBRE  has an inner diameter of 20 mm, an outer diameter of 26 mm and a thickness of 2 mm. It is made of FIBRE.
  46 parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Deep groove ball bearing - 6200-SKF SKF
DEEP GROOVE BALL BEARING 6200-SKF
Internal circlip - CIRCLIP-INT-55 GEN
INTERNAL CIRCLIP CIRCLIP-INT-55
2 2
Sealing washer - RDL-10X18X1.50-FIBRE GEN
SEALING WASHER RDL-10X18X1.50-FIBRE
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    20  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    26  MM
  • THICKNESS
    2  MM
  • MATERIAL
    FIBRE
  • TYPE
    RDL
  • WEIGHT
    1  G
  • PACKAGING
    1
Description