Sealing washer RDL-16.300X24.700X3-CUIVRE
Part number : RDL-16.300X24.700X3-CUIVRE
GEN
Description
The Sealing Washer with the reference RDL-16.300X24.700X3-CUIVRE  has an inner diameter of 16.3 mm, an outer diameter of 24.7 mm and a thickness of 3 mm. It is made of COPPER.
  8 to 10 days (3 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    16.3  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    24.7  MM
  • THICKNESS
    3  MM
  • MATERIAL
    COPPER
  • TYPE
    RDL
  • WEIGHT
    5  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description