Sealing washer RDL-14X23X3-CUIVRE
Part number : RDL-14X23X3-CUIVRE
GEN
Description
The Sealing Washer with the reference RDL-14X23X3-CUIVRE  has an inner diameter of 14 mm, an outer diameter of 23 mm and a thickness of 3 mm. It is made of COPPER.
  50+ parts in stock (2 days ago )
Quantity Price
For more information, please request a quote
Added
product_sheet product_sheet product_sheet
product_sheet_padlockSecure payment
Need help or advice?
CUSTOMERS ALSO BOUGHT
Rotary shaft seal - OAS-35X62X6-FPM GEN
ROTARY SHAFT SEAL OAS-35X62X6-FPM
TECHNICAL DATA
  • BRAND
  • INSIDE DIAMETER
    14  MM
  • OUTSIDE DIAMETER
    23  MM
  • THICKNESS
    3  MM
  • MATERIAL
    COPPER
  • TYPE
    RDL
  • WEIGHT
    6  G
  • PACKAGING
    1
  • STANDARD
    No standard
Description